г. Харьков, пер. Троицкий, 9-В
DSC_6029

ВІДВЕРТІСТЬ: Mariia Yasynska

Режисер і письменник Марія Ясинська про творчість і почуття в максимально відвертій розмові

для Status Magazine

Маріє, Ваша творчість вирізняється особливою відвертістю. Що Вас надихає писати?
Життя. У всіх його проявах. Я люблю спостерігати за навколишнім світом і говорити про те, що часто уникають інші. Люблю оголювати нерв, «роздягати» людські почуття… Частіше говорю прозою, але більше публікую в соціальних мережах поезію.

У житті Ви така ж відкрита людина, як і у творчості?
Насправді, я навпаки досить закрита. Хоч при цьому максимально комунікабельна, енергійна і можу вільно розмовляти практично на будь-які теми. Тобто в мене немає табу, але, я б сказала, є чіткі межі моєї відкритості.

Що Вас найбільше приваблює в людях? І що відштовхує?
Чесність, розум, щедрість, сміливість і прямолінійність… А ще обожнюю людей, які чітко розуміють, чого вони хочуть від життя і йдуть до своїх цілей, при цьому зберігаючи людяність
і моральність. А відштовхує, однозначно, брехня, лицемірство і грубість.

Ви ніколи не говорите про особисте життя…
Я просто не вважаю за потрібне особисте перетворювати на публічне. Єдине, що необхідно знати іншим – я незаміжня і ніколи не була заміжньою. Тут доречно процитувати один із моїх віршів: «Я вільна від допитів і пояснень».

Що для Вас є найважливішим у творчості?
Щирість… Потрібно завжди вести максимально відверту розмову з читачем/глядачем, говорити про те, що тебе хвилює, впускати у свій світ, не боятися помилок, бо тільки через них ми стаємо зрілими митцями. І ще завжди відповідати за свої слова. Хоча відповідати за свої слова має кожна людина, а не тільки письменник чи режисер.

Вічність – це любов! Тільки ті, хто люблять, мають вічність.
Всі інші існують у часових межах…

Ви почали писати з дитинства?
Так, але вважала це все не дуже серйозною справою і тому всім навколо розповідала, що буду банкіром чи економістом. Я завжди відчувала відповідальність за своє життя і тому розуміла, що від правильності вибору професії залежить моє майбутнє… Але у випадку, коли ти творча людина, то тут вже без варіантів. Рано чи пізно ця творчість переможе над раціоналізмом. Але я скажу, що це тільки на щастя. Поки ще ніколи не пошкодувала, що пішла за своїм покликанням.

Кого у Вас більше: письменника чи режисера?
В однаковій мірі багато обох. Я б сказала режисер постійно допомагає письменнику, а письменник доповнює режисера. Але ще більше аналітика, який аж надто, як для творчої людини, тверезо дивиться на світ і приймає правильні рішення у будь-яких ситуаціях, тому я вже звикла, що до мене можуть зателефонувати навіть серед ночі найкращі друзі й запитати, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.

Ви досить різностороння особистість. Вам ще немає 30-ти, але Ви вже встигли проявити себе ще й як сценарист, куратор мистецьких проєктів, актриса, викладач… А що далі? Які плани на майбутнє?
Я вже давно не розповідаю про своїх плани, тому що в наш час корективи в усі події вносять такі життєві обставини, як карантинні обмеження. Через це презентацію збірки «Оголеність» перенесли на 2022 рік, як і ще кілька важливих для мене проєктів. Тому скажу так: мрію розвиватися далі, оскільки я лише на початку свого становлення.

Маріє, що у Вас змінилось за період пандемії?
Я ще більше почала цінувати свій час і найдорожчих людей. Почала більше зосереджуватись на собі й більш уважно дослухатися до своїх бажань. Почала більш сміливо мріяти й максимально швидко реалізовувати свої мрії, бо, як я люблю говорити, «вчасність прирівнюється до важливості».

mariiayasynska

Похожие посты

Оставить комментарий